Opis RTG kręgosłupa i szczątkowe żebra szyjne

Witam. Oto opis mojego RTG:" Szczątkowe żebra szyjne. Patologiczna kyfoza szyjna. Lordoza lędźwiowa wyrównana. Lewostronna skolioza lędźwiowa ze szczytem na poziomie trzonu L2, rotacja i torsja trzonów lędźwiowych. Cechy entezopatii w sąsiedztwie guzka większego głowy kości ramiennej ". Od 3 tygodni przyjmuję Padolten, mydocalm, milgamma, od tygodnia baclofen. Dostałam również metypred ale musiałam odstawić. Do jakiego lekarza powinnam się udać i co oznacza taki wynik? Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam
Entezopatia oznacza zapalenie ścięgna. Proponuję udać się do ortopedy, który zadecyduje o ewentualnym dalszym leczeniu. W leczeniu stosuje się metody farmakologiczne i niefarmakologiczne tj.odciążanie, fizykoterapia i inne. Gdy metody te są nieskuteczne konieczne może być leczenie inwazyjna.
Pozdrawiam