Opis zdjęcia RTG klatki piersiowej u 27-latki
Witam, zrobiłam zdjecie rtg 3 lata temu klatki piersiowej wynik wyszedł nastepujący: Zwapnienie tkanek miekkich na wysokosci trzonu mostka. Co to znaczy czy to jest coś złego?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Zwapnienie jest to odkładanie się soli wapnia w tkankach miękkich organizmu, w tej sytuacji w okolicy trzonu mostka. W tak młodym wieku nie powinna mieć Pani takich zwapnień. Warto przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę w celu ustalenia przyczyny nieprawidłowości.