Ostre zapalenie przydatków i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

witam mam 26 lata i po przebytym ostrym zapaleniu przydatków lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne(Vibin) dlaczego czy nie lepiej by by było antybiotyk jak w szpitalu. W USG wyszło że mam powiększony prawy jajnik. Pytanie czy powinnam zachowywać szczególną ostrożność ( np. ciepło się ubierać itp) czy takie bóle będą się powtarzać w przyszłości. Z góry dziękuję za odpowiedź

Powinna sie Pani słuchac swojego ginekologa, Leki antykoncepcyjne wyciszają jajnik Bez badania trudno coś dokładniej odpowiedzieć