Pęknięta łąkotka w prawej nodze oraz torbiel

Witam, mam pękniętą łąkotkę w prawej nodze oraz torbiel, w lewej nodze prawdopodobnie też łąkotka pęknięta - objawy te same ale czekam jeszcze na badanie rezonansem. Przy wysiłku puchnie, boli, mam ograniczony zakres ruchu. Oczywiście na lekarza i zabieg trzeba będzie trochę poczekać. Chciałbym zapytać czy z takim uszkodzeniem jest możliwe uzyskanie jakiejś grupy inwalidzkiej czasowej czy coś w tym rodzaju? Nie chodzi mi tu o rentę tylko grupę, trochę by mi to ułatwiło pracę. Pozdrawiam.

Witam.
Niestety tego typu uszkodzenia nie są podstawą do nadania grupy inwalidzkiej. Uszkodzenia są możliwe do leczenia, a Pan ma 24 lata, więc nie ma odpowiedniej liczby lat składkowych. Pozdrawiam i życzę zdrowia