Podejrzenie nerwicy lękowej u 18-letniej osoby

Witam, mam 18 lat, podejrzewam u siebie nerwice lękową. Często mam napady lęku, szczególnie ze względu na to,że coś mnie zaboli. Robi mi sie niedobrze,sucho w ustach, lęk że zaraz coś mi sie stanie, że umrę.

Dzień dobry,

W takim razie proszę udać się do Poradni Leczenia Nerwic (lub PZP), gdzie lekarz psychiatra zbada Panią, a następnie - w zależności od rozpoznania - zaproponuje odpowiednie postępowanie. W przypadku zaburzeń lękowych podstawową metodą leczenia jest psychoterapia.

Polecam psychoterapię, jest ona metodą skutecznie leczącą stany lękowe. Świadomość siebie, którą Pani zyska na psychoterapii, może pozytywnie wpłynąć na różne obszary Pani życia. Pozdrawiam

Podane objawy są niespecyficzne. Dobrze będzie jeśli skonsultujesz się z psychologiem. Jeśli chodzi o problemy lękowe to dobre efekty przynosi terapia poznawczo-behawioralna, którą możesz podjąć po dokonaniu diagnozy przez specjalistę. Pozdrawiam.