Podejrzenie uszkodzonych nerek i pęcherza po cesarskim cięciu

Witam po cesarskim cięciu podejrzewano u mnie uszkodzenie nerek i pęcherza w tym celu miałam wykonana tomografie było to 6 tyg temu . Czy przy tym badaniu lekarz zwraca uwagę tylko na nerki i pęcherz w tym przypadku czy przy okazji ocenia inne narządy . Pytam ponieważ ostatnio boli mnie lewa strona brzuch pod zebrami i zastanawiam sie czy muszę udać sie na usg brzucha , skoro w tak krótkim czasie miałam robiona tomografie . ?

Szanowna Pani!
Lekarz radiolog oceniający tomografię komputerową, skupia się na wszystkich możliwych do zaobserwowania strukturach. Oczywiście uważnie analizuje wskazany obszar, ale nie pomija innych organów i przestrzeni ciała.

W przypadku dolegliwości bólowych w podanej lokalizacji, ważny jest ich charakter: jaki to ból, kiedy się pojawia, jak długo trwa. Jeśli problem jest uciążliwy, zalecam wizytę u lekarza POZ.