Praca w zimnym pomieszczeniu a rozwijający się haluks

Witam.Pracuje w rzeźni na produkcji,ciągle w zimnym i często stoje w wodzie.Mój haluks ostatnio zaczął rosnąć i strasznie boli,do tego zrobił się czerwony.Czy to wymaga wizyty u lekarza?Czy są na to jakieś sposoby?Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na stan zapalny w obrębie stawu. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko udać się do lekarza POZ, który oceni okolicę stawu oraz wdroży właściwe leczenie.