Problemy z mieszkaniem z wielodzietną rodziną
do psychologa: Poprzez ślub weszłam do dużej rodziny (mąż 4 siostry), która mieszka blisko siebie. Teściowa, 70letnia mieszka z nami w domu rodzinnym, stąd częste odwiedziny o różnych porach. Czy to tylko moje zdanie, czy może odwiedziny o 21:00 w niedzielę w wakacje szwagierki z piątką dzieci (ja mam dwójkę: rocznego i trzyletniego) są normalne? Czy muszę w nich uczestniczyć, skoro moje dzieci właściwie śpią? Czy powinna przebrać się z pidżamy i iść do nich? Czy mogę zwrócić uwagę?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Psychologia
32 poziom zaufania
Powinna Pani popracować nad ustaleniem granic i omówić z mężem warunki odwiedzin przez krewnych, jeśli takie niezapowiedziane wizyty Pani przeszkadzają nie musi się Pani na nie godzić, jednak warto byłoby postarać się o jak najbardziej taktowne załatwienie takiej sytuacji.
Lepiej byłoby zacząć wprowadzać stopniowo zmiany i omówić je w pierwszej kolejności z mężem, aby mogli się Państwo wzajemnie wspierać.