Przestrzeń mogąca odpowiadać ganglionowi

Witam odebrałam wyniki RM.Bardo proszę o inf co to oznacza"Kanał piszczelowy usytuowany jest w ok1/4przedniej piszczeli,nie zachowuje linii Blumenstaina,usytuowany jest bardzo pionowo od tej linii.W kłykciu kości piszczelowej wzdłuż kanału śruby mocującej oraz tyłowi i bocznie widoczna przestrzeń płynowa 17x5mm mogąca odpowiadać ganglionowi.PrzeszczepACL o zachowanej ciągłości, napięty z cechami rozwarstwienia włókien.Skierowany ku górze osteofit wprzedniej części proksymalnego końca kościudowej

Szanowna Pani, jak rozumiem jest Pani po zabiegu rekonstrukcji ACL stawu kolanowego. Jeśli po zabiegu była zlecana diagnostyka NMR to należy domniemywać, że wystąpiły u Pani jakieś objawy niepożądane ( przedłużający się ból podczas rehabiltacji, obrzęki, ponadprzeciętne ograniczenie ruchomości po tego typu zabiegu itp) Jednym słowem wynik przytoczonego badania musi być skonfrontowany z Pani badaniem klinicznym. Sugeruję kontrolne badanie wraz z wynikiem NMR u ortopedy, najlepiej tego który Panią operował.
Z przytoczonego opisu wynika,że przeszczep jest w ciągłości, najpewniej wydolny mechanicznie przy nieco zmienionym, w stosunku do idealnego, przebiegu kanału piszczelowego - służącego wprowadzeniu przeszczepu. Obecny osteofit m o ż e dawać dolegliwości bólowe z przedniego przedziału stawu kolanowego. Podkreślam raz jeszcze wynik tego badania w Pani przypadku powinien być interpretowany w łączności z aktualnym badaniem i przeprowadzonym leczeniem operacyjnym. Pozdrawiam.