Rozstanie a myśli samobójcze

Dziś przeżyłam kolejne rozstanie. Choć jest to już 7 w życiu (w ciągu niecałych 3 lat), nie potrafię dojść do siebie. Płaczę, krzyczę, mam ochotę się pociąć, dziś cudem nie skoczyłam z okna... Przed upływem miesiąca brałam lek Paxtin, ale go odstawiłam z powodu lepszej sytuacji w życiu i samopoczucia. Wtedy właśnie poznałam tego chłopaka. Niestety, podczas ostatniej wizyty (przyjechałam w niedzielę) zaczęło się między nami ewidentnie psuć, był zimny i nieczuły. Przed godziną przyjechałam do domu, jestem po 5 walerianach, krzyczę i płaczę, mam czarne myśli... Boję się, czuję się samotna, skrzywdzona i bezradna. Co mam robić?

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Na pewno powinnaś zgłosić się do lekarza psychiatry. Odstawianie tego typu leku powinno odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza, a objawy, które odczuwasz są bardzo niepokojące. Myślę, że poza farmakoterapią powinnaś zdecydować się także na wizytę u psychologa. Dlaczego kłótnia z chłopakiem wywołała tak silne emocje? Co jest powodem nawiązywania krótkich relacji z mężczyznami? To wszystko powinnaś przepracować na terapii, aby móc w przyszłości wchodzić w dojrzałe relacje, oparte przede wszystkim na zaufaniu i czułości, której potrzebujesz. W tej chwili powinnaś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem prowadzącym, aby ustalić formę dalszego postępowania leczniczego. Jeśli masz myśli samobójcze, koniecznie potrzebujesz takiego wsparcia, a nie ma na co zwlekać.

Pozdrawiam serdecznie!