Rozszczep łuku S1 a praca stojąca

Czy rozszczep łuku S1 jest przeciwwskazaniem do pracy stojącej, w pozycji wymuszonej, z podnoszeniem przedmiotów do 15 kg? Nie daje on żadnych objawów, został wykryty w trakcie urografii. W w/w warunkach pracuje już 10 lat i teraz nie wiem czy nie będzie problemów na badaniu okresowym

Aleksander Ropielewski

Opisane warunki pracy są przeciwwskazane przy rozszczdpie łuku kręgosłupa jednak przy braku objawów i fakcie wieloletniego wykonywania pracy w ww. warunkach myślę, że możliwa będzie kontynuacja pracy. Ostatecznie jednak zadecyduje o tym lekarz medycyny pracy.