RTG kręgosłupa L-S bok
RTG kręgosłupa L-S bok z dnia 12.11.2014 Niewielka lewoboczna skolioza lędźwiowa z wyrównaną lordozą .Wysokość trzonów kręgów zachowana.Obniżony krążek m-k L5-S1 Proszę o wyjaśnieni.42 lata.Od liku lat dokucza mi dwa razy w roku tzw. ból korzonek z drętwieniem i bólem nóg do kolan , głównie prawej . Obecnie jestem na zwolnieniu .Ponownie mnie strzeliło i trzyma już dwa tygodnie. Czy rezonans magnetyczny jest konieczny i czy w tym wypadku może coś zmienić i wnieść w wyniku badania kręgosłupa.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon