Samoistny zanik guzów tarczycy

Prosze o informacje czy zdarza sie ze guzy na tarczycy(wykryte przy usg) moga ustapic samoistnie? Zostaly u mnie zdiagnozowane i po ok roku po ponownym badaniu (wykonywal ten sam lekarz) juz ich nie bylo. Czy jest duze prawdopodobienstwo pomylenia guza z inna zmiana ? Prosze o informacje czy z badania usg mozna wywnioskowac niedoczynnosc tarczycy?

B. rzadko dochodzi do samoistnego wycofania się zmian. Usg stwierdza wielkość gruczołu i czy są guzki. O czynności mówią badania hormonów i badanie pacjenta