Sen o aborcji w czasie ciąży

Witam.Mam pytanie jestem w ciąży,dokładnie w 2 miesiącu.Ostatnio śniło mi się że usunęłam dziecko.Pytanie odnosi się właśnie tego snu.Dlaczego śniła mi się aborcja?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Możesz podejść do tego snu w dwojaki sposób. Pierwsza perspektywa mówi, że snów nie należy interpretować, gdyż są one jedynie efektem ubocznym procesów zachodzących w mózgu podczas spania.
Druga natomiast (psychoanalityczna) mówi, że w snach odzwierciedlają się nasze najbardziej skrywane lęki. Jesteś w drugim miesiącu ciąży i możliwe, że boisz się o swoje maleństwo, obawiasz się, czy podołasz nowym obowiązkom i nowej roli. Stąd mógł pojawić się taki właśnie sen.
Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Okres ciąży jest etapem zmieniającym życie kobiety, zajmującym myśli i jest to jak najbardziej w porządku...
To, o czym kobieta myśli może pojawić się we śnie, zupełnie inaczej niż myśli.

Zachęcam Panią do otaczania się pięknymi rzeczami, przebywania jak najwięcej na świeżym powietrzu, do relaksacji i do sprawiania sobie małych przyjemności, czego serdecznie Pani życzę,

Irena Mielnik-Madej