Silne bóle nóg - co robić?

Witam! Wiek 33, kobieta. Miałam silne bóle nóg, obrzęki ok. 5 cm na obwodzie uda, bóle głowy - to jakoś ustąpiło po ograniczeniu pracy, zastosowaniu rajstop uciskowych. Jak tylko mam możliwość to nogi ukladam "do góry", wykonuję samodzielnie ćwiczenia na kręgosłup. Pozostały jednak: bóle w środkowej części stopy przy chodzeniu, bóle stopy w nocy - budzą mnie, drętwienie ręki i nogi głównie nocą. Wcześniej budziłam się z "obcą" prawą ręką - bezwładną, obecnie budzę się z sztywnym małym palcem zawsze prawej ręki. Jedyne badania, jakie mam zrobione, to rvg kręgosłupa: lordoza szyjna zniesiona, esowate skrzywienie kręgosłupa - kr. piersiowy (prawostronna skolioza z rotacją kręgów kręgosłupa Th). Co dalej? Co więcej mogę zrobić? Nie mogę sobie pozwolić na dłuższe ograniczenie pracy. Wiem, że pozycja w jakiej pracuję przyczyniła się do zmian w kręgosłupie; wiem także, że przede mną 27 lat pracy...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dolegliwosci wynikają prawdopodobnie ze zmian w obrębie kręgosłupa. Wskazana jest konsultacja neurologa/neurochirurga. Prawdopodobnie nie obejdzie się bez wykonania rezonansu magnetycznego - najlepiej całego kręgosłupa, który dokładniej uwidoczni zmiany, w tym dotyczące odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Na podstawie obrazu uzyskanego w rezonansie neurochirurg zaproponuje odpowiednie postępowanie znoszące bądź łagodzące dolegliwości.
Pozdrawiam