Silny ból w kolanie pojawiający się podczas schodzenia z góry

Witam Silny ból w kolanie pojawił się podczas schodzenia z góry.Podczas podchodzenia pod górę lub marszu po płaskim ból nie występuje lub jest niewielki.Co może być przyczyną?

Szanowny Panie, najczęściej tego typu dolegliwości są związane z przeciążeniem przedniego przedziału stawu kolanowego ( staw rzepkowo-udowy).Proszę zgłosić się na konsultacje do ortopedy. Pozdrawiam