Silny i nagły obrzęk górnej wargi

Witam! U mojego 52-letniego męża już po raz drugi w ciągu tygodnia nastąpił silny i nagły obrzęk górnej wargi, po czym samoistnie, w ciągu kilku godzin, opuchlizna zniknęła. Proszę o odpowiedź,jaka może być przyczyna takiego stanu.Mąż od trzech tygodni zażywa lek axtil 5mg,ale także od około pół roku boli go kręgosłup i stawy łokcia i rąk- prześwietlenie wykazało zmiany zwyrodnieniowe, a lekarz rodzinny zdiagnozował reumatoidalne zapalenie stawów i dał skierowanie do reumatologa.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, być może u Pani męża wystąpił obrzęk naczynioruchowy, który jest reakcją alergiczną. Proszę zgłosić się do dermatologa, który wykona szerszą diagnostyką. Pozdrawiam.