Skubanie skórek u palców u osoby nerwowej

Witam. Czy istnieje jakiś sposób aby zabezpieczyć palce lub uniemożliwić osobie nerwowej skubać skórki przy palcach u dłoni? Osoba ta jest w trakcie leczenia psychologicznego i posiada widoczne rany przy paznokciach oraz opuszkach. Dziękuję za pomoc.

Witam, można popracować z ciałem. Skubanie może oznaczać że wyjątkowe napięcie gromadzi się w dłoniach. Należy pomyśleć jak można by rozładować napięcie z rąk i dłoni. Polecam metodę Lowena. Terapia jest bardzo dobrym wstępem do pracy z ciałem.
Pozdrawiam serdecznie