Spłycenie fizjologicznej lordozy lędźwiowej i kłujący ból w boku
witam mam pozostalych krazkowa mianowicie kuje mnie prawy bok robilam rezonans na kregoslup wyszło niewielkie spłycenie filozoficznej lordozy ledzwiowej .mierne zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych l4 s1.na poziomie L4.L5dyskretne uwypukleniee krazka mk typu buling ze splyceniem zachylkow bocznych i lewego otworu mk bez ucisku na struktury nerwowe wysokosx i dsygnal pozostalych krazkow mk w normie trzony kregow prawidlowych wielkosci sygnal stozka i korzeni prawi a mnie kuje i kuje

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Nieprawidłowości opisywane w badaniu mają złożony charakter. W dużej części odpowiedzialna jest choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa lub inne jej podobne degeneracyjne zmiany. Dodatkowo można doszukać się zmian o charakterze przeciążeniowym. Z pewnością mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe, gdyż nieprawidłowości te mogą zaburzać prawidłową architektonikę kręgosłupa a także oddziaływać na struktury nerwowe. Konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem.