Sposoby na nadmierne gazy w jelitach

Witam. mam pytanie jak pozbyć cię nadmiernych gazów w jelitach, czuję się bardzo wzdęta senna boli mnie głowa i do tego też plecy, miałam robione usg ale lekarz wyklucza jakąś poważniejszą chorobę. Co mam dalej robić proszę o odpowiedz

Witam,

trzeba byłoby się przyjrzeć Pani diecie. Być może ma Pani zachwianą równowagę pomiędzy różnymi składnikami odżywczymi. Warto byłoby zapisać wszystko dokładnie co, ile i w jakich okolicznościach Pani spożywa i jak się po tym Pani czuje i pokazać notatki dietetykowi. Ten mógłby ocenić co powoduje trudności trawienne.
Może Pani przyjmować bakterie probiotyczne, które usprawnią pracę jelit. Warto wybrać taki suplement, aby zawierał w składzie przynajmniej 5 szczepów bakterii.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska