Spuchnięty migdał a gorączka

Witam mam 36 lat pracuję jako dekarz i mam problem 26.12.2013 obudziłem się z bolącym spuchniętym migdałem i bólem i spuchnięciem przy kości ogonowej i gorączką 38'-39'. Nie mogłem usiąść ani spać po 2 dniach podczas kąpieli kiedy kucałem widziałem że coś się sączy z 2 otworków blisko tego spuchnięcia ,poszukałem i tak ogoliłem kość ogonową i okolice zrobiłem ciepłe okłady z sody i to się wszystko wylało jasne żółte i różowe gorączka zeszła na 37,4' i ból miną, co zrobić dalej ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana przez Pana zmiana umiejscowiona w okolicy kości ogonowej to najpewniej torbiel pilonidalna. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą chirurgiem, który pokieruje dalszym postępowaniem. Opisany powiększony migdał wymaga natomiast oceny lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.