Strach przed kontaktami z mężczyznami u 21-latki

Mam 21 lat i poważny problem w relacjach płcią przeciwną. Czuję się jak 16-latka pod tym względem. Nie mam abdolutnie żadnych doświadczeń, dopiero teraz chcę zacząć poznawanie młodzieńców, jednocześnie ich się ogromnie boję, paraliżuje mnie strach. Jak się przełamać? Czy nie jestem już w "podeszłym" wieku? Skąd się bierze mój strach, jeżeli nie mam żadnych doswiadczeń? Czy to właściwe, ze chcę zacząć poznawać płeć przeciwną?

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, by przyjrzeć się osobowościowym przyczynom zahamowań w relacjach z mężczyznami. Wspólne przepracowanie tego powinno ułatwić Pani wchodzenie i utrzymywanie satysfakcjonujących relacji, w których będzie się Pani czuła bezpieczna.

Witam,
nie wiemy skąd przekonanie,że w twoim wieku nalezy mieć już/i jakie/doświadczenia?Ważne,by nie pozorować kogoś,kim się nie czujesz,bo tylko w ten sposób jest mozliwe nawiązanie korzystnych znajomości z osobami równie niedoświadczonymi/czyli normalnymi!/jak Ty.Martwi natomiast,że wśród dzisiejszych "obowiązkowych" inicjacji,często jest kontakt seksualny u dziewcząt w gimnazjalnych klasach.Tak więc Twój problem zalezy od środowiska z jakim chcesz się identyfikować i pod wpływem którego ukształtowała się Twoja samoocena jako kobiety.Ze swej strony zachęcam Cię do zasięgnięcia pomocy psychologicznej i popracowania nad problemem tejże samooceny:zobaczenia,jaka ona jest naprawdę,co jej pomaga a co nie w aspekcie wyznaczonego celu.
Pozdrawiam serdecznie.