Stwierdzenie ropy w tkance podskórnej po usunięciu śledziony
Witam, 13 lipca 2014 miałem wypadek i usunięto mi śledzionę. Tydzień po zabiegu wykonano mi usg i stwierdzono ropę w tkance podskórnej, rozcięto dwa szwy i założono sączek, 3 dni później sączek wypadł, nie zakładano mi nowego aby ropa spokojnie mogła wypływać przez zrobiony otwór w ranie. 1 sierpnia zastosowali mi nowy rodzaj opatrunku, aquacelAg. Minęły 4 tygodnie od operacji, a ropa dalej wycieka w takich samych ilościach. Jak długo może to trwać i czy jest sposób aby przyspieszyć gojenie?

MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu
Przygotowanie do przeszczepu wysp trzustkowych
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie, Błedem było niewprowdzenie sączka w ranę - właśnie sączek zapewnia swobodny odpływ treści ropnej (a nie jak Pan pisze pozostawienie otwartej rany). Moja rada - chirurg powinien zrewidowć ranę, pobrać posiwy oraz dobraz zgodnie z ich wynikiem antybiotyk, który Pan powinien dostac doustnie oraz miejscowo do rany.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg