Tylna pośrodkowa protruzja kręgosłupa

L4/L5 tylna posrodkowa protruzja kr.m-k( centralnie pęknięty pierścień włóknisty) skierowana bardziej w str lewą z widocznym ograniczeniem światła części centralnej kanału kręgowego i zachyłków bocznych(L>P) oraz kompresją worka oponowego . L5/S1 tylna szerokopodstawna centralno- lewoboczna ekstruzjan kr.m-k w znacznym stopniu ograniczająca światło kanału kręgowego, gł, zachyłka bocznego oraz otworu m-k po str lewej powodując kompresje lewego korzenia S1 Stenozę kanału kr na tym poz pogłębiają

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z neurochirurgiem. Operacja może okazać się konieczna na tym etapie choroby gdyż zmiany wykazane w badaniu są dość zaawansowane. Mają one charakter zarówno zwyrodnieniowy jaki i przeciążeniowy z konfliktem ze strukturami nerwowymi.