Uogólniony plamisty zanik kostny w wyniku TK

Za ciasny gips po złamaniu dalszej nasady przedramienia lewego.Wynik badania TK :uogólniony plamisty zanik kostny dotyczy wszystkich kości nadgarstka lewego,końców nadgarstkowych obu kości lewego przedramienia,a także w zakresie kości śródręcza i paliczków po tej stronie.Krawędzie kostne są równe.Innych istotnych zmian w obrazie struktur kostnych nie stwierdzono. Dodam,że mam zgięte,przykurczone palce i pęknięte wzdłuż pazn Pytanie:na co choruje moja ręka czy jest to sytuacja nieodwracalna.?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z zespołem Sudecka. Jest to choroba na swój sposób poważna ale odwracalna. Niemniej jednak jej etiologia nie została jeszcze wyjaśniona w pełni.