USG szyi i niedrożność żył

Witam, moja mama(55lat),miała ostatnio usg szyi które wykazało że ma zapchane żyły w 80proc.,mama cierpi od ponad 20 lat na wysokie nadciśnienie, a przez to na miażdżycę, nie miała nigdy udaru ,lecz ma często bóle głowy i czasami gałek ocznych. Nie pali. Lekarz powiedział że konieczna jest operacja. Czy jest to bardzo poważna operacja?, i czy może się coś nie udać? , bardzo proszę o odpowiedź, gdyż jestem mocno zmartwiona tą sytuacją.

Mam za mało danych co do stanu ogólnego pacjentki , stanu miejscowego oraz rodzaju i zakresu planowanej operacji - nie potrafie więc powiedzieć nic autorytatywnego! Proszę omówić sprawę szczegółowo z przyszłym operatorem! z.żurawski