W jaki sposób mogę pomóc swojemu przyjacielowi po rozstaniu?

Witam. Mój przyjaciel niedawno rozstał się z żoną. Niedługo zostaną złożone dokumenty rozwodowe. Mimo że mój przyjaciel od dawna nie czuł nic do żony to jednak po 17 latach bardzo to przeżywa. Chciałabym mu jakoś pomóc jednak on unika rozmowy na ten temat. Nie chce o tym rozmawiać. Jest z tym wszystkim sam. Ciągle siedzi sam i myśli o tym wszystkim, jest przygnębiony, nie może spac ani normaknie funkcjonować. Mimo zapewnień ze i tak mu w jakiś sposób pomagam zwykła rozmowa nie na temat rozstania mam wrażenie że to za mało. Chciałabym mu pomóc tylko nie wiem jak. Proszę o radę

Rozwód jest jedynym z bardziej stresujących wydarzeń w życiu. Pisze Pani, że przyjaciel rozstał się niedawno. Nie da się po prostu to zignorować i przejść w tryb normalnego funkcjonowania. Rozstaniem to strata, a strata wiąże się z żałobą. Właśnie w takim stanie jest Pani przyjaciel. Może Pani po prostu być, ale na pewno nie przyspieszać, nie leczyć, nie wchodzić w rolę cudotwórcy. Wszystko ma swój czas, również poradzenie sobie ze stratą. Pozdrawiam