W jaki sposób znaleźć partnera życiowego?

co mam zrobić żeby znalezc partnera życiowego? jestem młoda ale mam z tym ogromny problem

Witam,
od wielu rzeczy może to zależeć, nierzadko bywa tak, że nasze spostrzeganie samych siebie stanowi tutaj problem, bądź w ogóle nasze nastawienie do świata, przekonania z tym się wiążące. Trudno jest mi dawać Pani jakieś konkretne rady. Ale nasuwa mi się myśl, ze jeśli ma Pani z tym problem, to być może warto bliżej przyjrzeć się sobie, swoim przekonaniom dotyczącym siebie, otaczającego świata, oczekiwaniom i obawom dotyczącym związku, czasami to właśnie tutaj można znaleźć odpowiedź i sposób na rozwiązanie problemów. Może warto zastanowić się nad konsultacją u psychoterapeuty? Rozumiem, że forum internetowe nie jest właściwym miejscem do szczegółowego omawiania swoich problemów, ale warto jest zrobić to w zaciszu gabinetu psychologicznego, w bezpiecznym miejscu, jest szansa na znalezienie odpowiedzi na wiele pytań. Zachęcam Panią do tego. w razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do indywidualnego kontaktu, np. mailowego (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Na to pytanie na ma jednej dobrej odpowiedzi, choć KAŻDY człowiek zadawał je sobie nie raz w życiu. Warto zastanowić się, jak Pani uważa, co utrudnia Pani nawiązywanie znajomości. Nieśmiałość? Brak pewności siebie? Kompleksy? Mało aktywny lub nazbyt zabiegany tryb życia? Trudność w nawiązywaniu pierwszego kontaktu z ludźmi w ogóle? Trudność w zbliżeniu się się, zaufaniu drugiemu człowiekowi, przejścia z koleżeństwa do bardziej intymnej więzi, przyjaźni? Nazbyt wygórowane oczekiwania wobec potencjalnego partnera?...

Pozdrawiam!