W rozmazach tyreocyty z cechami degeneracji w grupach, płatach i rozproszeniu, kikrokrople koloidu i drobne strzępki tkanki łącznej
Bardzo proszę o interpretację wyniku. BAC/USG zmiany ze zwyrodnieniem płynowym o wymiarach 55x50mm w lewym płacie tarczycy. W rozmazach tyreocyty z cechami degeneracji w grupach, płatach i rozproszeniu, kikrokrople koloidu i drobne strzępki tkanki łącznej. Obraz cytologiczny zmian zwyrodnieniowych. Zmiana łagodna - kategoria 2. Bardzo dziękuję i pozdrawiam. Jadwiga

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Oznacza to łagodny charakter zmiany będącej przedmiotem biopsji. Dalsze postępowanie zależy od objawów.