Widoczny dyskretny kręgozmyk przedni

opis rtg kręgosłupa lędżwiowego kobieta lat 58.pogłębienie lordozy lędżwiowej.Na poziomie L5/S1 widoczny dyskretny kręgozmyk przedni-trzon kręguL5 przesunięty ku przodowi względem S1 ok.4mm.Zwężenie szpar m-t w tylnych odcinkach na poziomachL1/L2;L2/L3;L3/L4.Masywne przekostnienia w stwach m-k w zakresieL4-S1.Wyostrzenia przednich krawędzi trzonów kręgów L.Poza tym uwidocznione struktury kostne rtg b/z Proszę o konsultacje gdzie z tym mam sie udać

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym. Proponuję zgłosić się po pomoc do neurochirurga, który zadecyduje o sposobie leczenia. Pozdrawiam