Widoczny przodozmyk pierwszgo stopnia w rtg kręgosłupa
Proszę o analizę rez.magn. kr.lędź. Lordoza lędźw. Na poz. L5/S1 widoczny jest przodozmyk I st. Krążek m-kr. położony na trzonie S1 nieznacznie wypuklony po za jego krawędź,z cechami uszkodzenia pierść. włókn. w tylniej części i centr.-prawbocz.protruzja jądra miażdż. na ok3-4mm po za tylnia krawędźS1. L4/L5widoczna jest tyl-pośr z prawostr. lateralizacją protruzja jądra miażdżystego na ok4-5mm.Guzek Schmorla(gór.blaszka L5 z cechami obrzęku szpiku) Na poz.S2 obustr. kilka torbieli do ok9mm.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Renata GrzechociĹska
83 poziom zaufania
Witam.
Opis badania wskazuje na obecność przepuklin na poziomie odcinka lędźwiowego, proszę udać się do neurologa/neurochirurga, który zadecyduje o dalszym leczeniu.
Pozdrawiam