Wsparcie osoby cierpiącej na nerwicę

Witam jak mam pomoc przyjaciółce która ma silna nerwice jakie wsparcie mogę jaj zafundować

Zaburzenie nerwicowe w obecnych standartach leczenia wymaga farmakoterapii (w zależności od nasilenia objawów) i psychoterapii indywidualnej bądź grupowej. Ponieważ efekty psychoterapii są mocno odłożone w czasie często zaczynamy od stosowania bezpiecznych i nieuzależniających leków p.depresyjnych i p.lękoqwych zwłaszcza u pacjentów mocno ograniczonych w funkcjonowaniu przez objawy nerwicowe. Istotnym elementem jest towarzyszenie przyjaciółce i wspieranie jej w decyzji o podjęciu leczenia u psychiatry. Należy tu podkreślić, że farmakoterapia redukuje objawy, ale to psychoterapia przeważnie wpływa na przyczyny zaburzeń lękowych. Leczenie zaburzeń nerwicowych wymaga czasu i zaangażowania ze strony pacjenta, ale zazwyczaj rokowanie jest pozytywne.

Dzień Dobry,
Przede wszystkim towarzyszyć w trudnościach a nie udzielać pomocy od tego są profesjonaliści, którzy szkolą się w zakresie udzielania fachowej pomocy. Motywować koleżankę do korzystania z pomocy psychiatry lub psychologa. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Dzień dobry!

W dużym stopniu takie same, jak każdej innej bliskiej, ważnej osobie - swoją obecność, gotowość do rozmowy, wspólnie spędzany czas, wspólne hobby, wzajemne zainteresowanie swoimi sprawami. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby zapytać samej przyjaciółki, czego potrzebuje, czy w jakiś sposób można by jej teraz pomóc, wesprzeć.

Pozdrawiam!