Wyginanie się kostek przy chodzeniu

Od dłuższego czasu"wyginają"mi się obie kostki na zewnątrz i to w sytuacjach nieprzewidywalnych.Zwykle chodzę w trampkach albo botkach z obcasem 2cm.Boli przez cały dzień,są opuchnięte i rozgrzane,kuśtykam.Co to może być?Miałam może4-6urazów nieleczonych skręcenia/zwichnięcia.Nie jestem wysoka (175cm) i ważę 70kg.Dodam,że mam problemy z prawym kolanem, gdzie po wygięciu się kostki bóle są silne.

Aleksander Ropielewski

Dzień dobry. Opisane przez Panią objawy wskazują na niestabilność stawów skokowych a być może również i kolanowych oraz ich patologiczną ruchomość. Dzięki właściwej fizjoterapii możliwa jest poprawa stabilności i zmniejszenie dolegliwości bólowych. Do tej pory proszę starać się chodzić w płaskim obuwiu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy są konsekwencją nieleczonych skręceń. Wynika to z nadmiernego rozciągnięcia ścięgien, co powoduje niestabilność w stawie. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem ortopedą.