Wynik badania RTG kręgosłupa i biodra
Witam mam pytanie dziś dostałem opis ze zdjęcia RTG co on oznacza : Zaburzenia posturalne w postaci skoliozy lewostronnej z rotacją trzonów i niestabilnością. Linia statycznego obciążenia przemieszczona do przodu oraz półpoziome położenie kości krzyżowej, Przestrzenie m trzonowe symetryczne. Całość tych zmian powoduje uniesienie biodra w lewo z rotacją miednicy .

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Wynik badania wskazuje na obecność skoliozy- skrzywienia kręgosłupa, które rozwinęło się w okresie kształtowania krzywizn kręgosłupa. Proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym ortopedą, który oceni możliwości dalszego postępowania. Pozdrawiam.