Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa 34-latki
Witam Proszę o interpretację wyniku rezonansu.Natalia wiek 34 lata.Dyskretna lewoskolioza odcinka LS kręgosłupa.W obrębie trzonu kręgowego L3 widoczny jest naczyniak kręgu o średnicy około 7 mm z duża kompenentą tłuszczową.Dehydracja k/m w segm. L5-S1. W segm. L4-L5 widoczne sa dyskretne zmiany typu bulgign disc ze śladowym modelowaniem worka opony twardej od przodu.Ponadto w segmencie tym widoczne sa cechy względnej dwubocznej stenozy otworów międzykregowych dla nerwów rdzeniowych.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon