Wynik USG tarczycy a wskazania do leczenia

odebralam wynik usg tarczycy jest jeden guzek o 6x5mm czy musze sie zglosic do endokrynologa na dalsze leczenie .moj wynik tarczyca polozona prawidlowo,niepowiekszona,o gladkich zarysach zewnetrznych.wymiary tarczycy:plat prawy 53x20x18mm,w placie prawym widoczny jest pojedynczy guzek izoechogenny z hypoechogenna otoczka o unaczynieniu obwodowym.wielkosc guzka to 6x5mm.plat lewy 17x15x49mm.w placie lewym wyodrebnia sie drobne ognisko 3mm,hypoechogenne,cech unaczynienia nie stwierdza sie cien 5mm

Taka zmiana guzowata jest niewielka, ale na pewno wymaga konsultacji endokrynologicznej (oczywiście po wykonaniu także badań laboratoryjnych poziomu hormonów tarczycy). Dopiero endokrynolog po analizie wyniku USG tarczycy i wyników poziomów hormonów tarczycy zadecyduje o dalszym postępowaniu (np. o ewentualnym leczeniu).