Wyniki USG w 5 tygodniu ciąży

Witam. miałam dziś pierwsze USG. Ciąża ma 5,4 tyg. Ostatnia miesiączka 27.11.2014r. chcę zapytać, czy wyniki USG są prawidłowe na ten czas? Struktura GS 15.8 mm, pęcherzyk żółtkowy 3,8 mm. Struktury płodu niewidoczne. Czy to normalne, że te struktury są niewidoczne? Martwię się, ponieważ lekarz powiedział, że nie może stwierdzić, czy ciąża jest żywa czy nie. Proszę o odpowiedź na e-mail daga18-88@o2.pl

Aleksander Ropielewski

Jest to normalne ponieważ serce płodu (pierwszy organ, który potwierdza że płód żyje w badaniu USG) można uwidocznić około 6-7 tyg. ciąży, dlatego nie ma powodu do niepokoju. Po kolejnym badaniu USG powinna Pani mieć pewność odnośnie stanu zdrowia płodu.