Zabiegi w przypadku palucha koślawego

Witam ,mam skierowanie na operacje- kod paluch koslawy na 18 lutego,,bedac u innego lekarza powiedział mi bym ni eszla odrazu na operacje tylko na zabiegi rehabilitacyjne i dal mi skierowanie na zabiegi tj laseroterapie ,krioterapie,masaz wirowy oraz krioterapie .Jestem w kropce i nie wiem co zrobic ,błagam o pomoc i rade,pozdrawiam ,Elzbieta

Dzień dobry,
zabiegi, które zaproponował Pani lekarz nie wniosą wiele do sprawy. Fizykoterapia może jedynie czasowo zmniejszyć dolegliwości bólowe. Z drugiej strony przed podjęciem decyzji o poddaniu się operacji,sugerowałbym udać się do fizjoterapeuty, który stosuje terapię manualną, by szerzej spojrzał na Pani problem.
pozdrawiam

Witam,
zabieg operacyjny to ostateczność. Wszystko zalezy od stopnia zaawansowania haluksa i czy bardzo utrudnia chodzenie. Te zabiegi, które Pani wymieniła raczej nie przyniosa oczekiwanego efektu.Polecam przede wszystkim dobra orteze - wkładkę odciążającą przodostopie, najlepiej robioną indywidualnie na Pani stopę, aby odciążyła dokładnie to miejsce, które jest przeciążone. Kliny też nie dadzą efektu - tylko odpowiednie odciążenie przodostopia, ćwiczenia prawidłowego podparcia dla stopy, terapia manualna, ewentualnie kinesiotaping moga pomóc. Zabieg polecam w ostateczności.
Polecam znależć dobrego fizjoterapeute w okolicy i udać się na wizytę.
Pozdrawiam