Zaburzenia snu u 21-letniej kobiety

Witam, otóż od dłuższego już czasu zauważyłam u siebie problemy związane ze swoimi emocjami. Moje studia wiele wymagają ode mnie i poprzez to - obawy związane z egzaminami - mam problemy ze snem. Zanim usnę kilka godzin leżę i patrzę się w sufit i mam wyrzuty sumienia związane z tym że- położyłam się. W końcu mogę ten czas wykorzystać lepiej. I tak aż do świtu. Zauważyłam że izoluje się i stronię od ludzi. A gdy idę ulicą wydaje mi sie że wszyscy mi się przyglądają. Czy to normalne? Pozdrawiam.

Zachęcam do spotkania z psychologiem. Podobne trudności warto przepracować na psychoterapii. Pozna Pani nie tylko ich emocjonalne/osobowościowe przyczyny, ale także nauczy lepiej radzić sobie z emocjami, poczuciem wartości i poczuciem winy.