Zaczerwienie skóry po usunięciu kleszcza

Witam, wczoraj (ok 24h temu) wyciągnąłem z brzucha kleszcza, trzymał się mocno, i za pierwszym razem się nie udało. Dziś rano obudziłem się z delikatnym zaróżowieniem w tym miejscu (nieregularny kształt, brak wyraźniejszych linii obwódek i innych) przypominające takie jakie mam po ukąszeniach przez komary. Czy rumień po ukąszeniu kleszcza pojawia się tak szybko? Czy do lekarza umawiać się już na poniedziałek lub wtorek, czy może jednak poczekać kilka dni i obserwować? Z góry dziękuję.
Lek. Katarzyna Szymczak

Rumień może się pojawić w różnym czasie, sugeruję udać się teraz do lekarza, a potem dalej obserwować czy nie pojawi się rumień.
Pozdrawiam