Załamany zarys i sklerotyzacja górnej płytki granicznej trzonu S1

Kobieta lat 39 - KR L/S 90 kv i 40 mas i 70 kv i 28 mas. Załamany zarys i sklerotyzacja górnej płytki granicznej trzonu S1 jak po przebytym urazie kompresyjnym. Znaczne przewężenie przestrzeni międzykręgowej L5/S1 - dyskopatia. Skostnienia na przednich krawedziach trzonów l5/s1. Sklerotyzacja i zniekształcenie stawów międzykręgowych L5/S1 z osteofitami na krawędziach wyrostków stawowych. Poza tym reszta w normie:) Pomoze ktos co z tym zrobic bo boli ciagle, czasem mniej a czasem bardziej..

Aleksander Ropielewski

PO przeprowadzeniu badania mógłbym stwierdzić jednoznacznie która z opcji leczniczych jest dla Pani obecnie bardziej wskazana. Są to: rehabilitacja lub leczenie operacyjne z późniejszą rehabilitacją. Proponuję kontakt z neurochirurgiem lub ortopedą.