Zanik kłębu kciuka i fascykulacje a wynik EMG

Witam, ma zanik kłebu kciuka, mam też fascykulacje ale ostatnio się uspokoiły, zrobiłam badanie emg i w wyniku pisze przewodnictwo nerwowe i czuciowe w nerwie posrodkowym lewym w granicy normy, w nadgarstku blisko dolnej granicy, zapis z miesnia miedzykostnego lewego I w granicy normy zapis z miesnia odwodziciela kciuka lewego o cechach przebytego uszkodzenia neurogennego, w zapisie spoczynkowym bez cech odnerwienia, wzrost parametrow potencjałów jr, zapis wysiłkowy zubozony, czy to sla?

Rozpoznanie SLA jest rozpoznaniem bardzo poważnym i stawia się je ostrożnie, na podstawie objawów, badania klinicznego oraz badania EMG obejmującego znacznie więcej mięśni i nerwów.
Badanie EMG zostało, jak sądzę, wykonane z powodu podejrzenia zespołu cieśni nadgarstka. Nie jest to jednak badanie w pełni diagnostyczne.
Zgodnie z zasadami należy wykonać badanie 2 nerwów pośrodkowego i łokciowego. W przypadku gdy parametry przewodzenia są prawidłowe przy znacznym zaniku mięśni kłębu kciuka należy wykonać badanie porównawcze celem oceny czy nie doszło do reinerwacji z nerwu łokciowego.
Badanie należy rozszerzyć.