Zerwanie kontaktu z przyjacielem poprzez konfliktową wymianę zdań

Witam, mam 22 lata. Dokładnie rok temu zerwałem kontakt z przyjacielem, problem w tym, że zakończyliśmy tą znajomość w bardzo konfliktowej wymianie zdań. Przez pierwsze miesiące jakoś specjalnie o tym nie myślałem, dopiero od miesiąca nie mogę przestać o tym myśleć. Nie czuję złości, wręcz brakuje mi tej relacji. Widujemy sie dosć często, bo mamy wspolnych znajomych, w swojej obecnosci czujemy sie niezrecznie, nie wiem co robic, wydaje mi sie ze da sie cos jeszcze naprawic, ale czy warto?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby porozmawiać z przyjacielem i wyjaśnić sprawę. Z całą pewnością nie jest dobre utrzymywanie relacji z bliska osoba w taki sposób.

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Dzień Dobry,
O tym, że ta przyjaźń i ten człowiek jest dla Pana ważny świadczy to, że myśli o fatalnym zerwaniu nie dają Panu spokoju.
Myślę, że warto spróbować porozmawiać z przyjacielem i wyjasnić sobie zaistniałą sytuację. Przciez niczego Pan nic więcej nie może stracic, a może zyskac wiele.
Pozdrawiam.
Zawsze warto próbowac naprawiać ważne relacje w naszym życiu
Agata Dusza