Zmiany zwyrodnienia krążka międzykręgowego L5/S1 z cechami dehydracji w obrazach T2-zależnych i zmniejszeniem wysokości

Witam,oto wynik rezonansu Spłycenien lordozy lędzwiowej.Tarń dwudzielna S1.Zmiany zwyrodnienia krążka międzykręgowego L5/S1 z cechami dehydracji w obrazach T2-zależnych i zmniejszeniem wysokości.Na poziomie L4/L5uogólnione uwypuklenie krązka międzykręgowego typu bulging wnika do kanału kręgowego na głęb.4,5mm,bez istotnej stenozy kanału.Na poziomie L5/S1uogólnione uwypuklenie krążka międzykręgowego typu bulging wnika do kanału kręgowego na głęb.5,5mm bez istotnej stenozy kanału.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku MRI zmiany świadczą o chorobie zwyrodnieniowej. Niestety w opisie brakuje jednak tego, co najważniejsze, tj. danych klinicznych (wywiad, objawy, historia choroby, dotychczas stosowane leczenie, itd.). W celu wiarygodnej interpretacji wyniku (zestawienie z danymi klinicznymi) proszę skonsultować się z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.