Zmiany zwyrodnieniowe w postaci drobnych odczynów osteofitycznych trzonów lędźwiowych

Witam1 Bardzo prosze mi napiac co to znaczy.Robilam Rtg kregosłupa i otrzymalam taki opis; Nieznaczne skrzywienie praobiczne odc L-S kr,z wyrównaniem lordozy szyjnej.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci drobnych odczynów osteofitycznych trzonow lendzwiowych,Pozdrawiam Elzbieta

Witam,
niewielkie skrzywienie powstało wiele lat temu i niesądzę aby dawało jakieś dolegliwości, natomiast pozostałe zmiany to "zużycie kręgosłupa" prawie każdy człowiek wcześniej czy później ma takie zmiany zwyrodnieniowe, W Pani przypadku zmiany nie są zaawansowane.
Pozdrawiam