Zwężenie przypodstawne otworów międzykręgowych
posiadam wynik MR, którego opis jest następujący: krążek L5-L1 zdehydratowany, zwężeny z dozachyłkową po stronie prawej ekstruzją (9x5 mm) ucisk na korzeń rdzeniowy prawy. Na poziomie L4-L5 zwężenie przypodstawne otworó międzykręgowych bardziej lewego, z modelowaniem koeznia rdzeniowego. Proszę o pomoc z interpretacją

MĘŻCZYZNA, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie krążków międzykręgowych lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.