Zwężenie szapr stawów m-paliczkowych dalszych i obecność drobnych rozrzedzeń kostnych

Dzień dobry. Proszę o interpretację wyników, wizytę mam za tydzień, ZWĘŻENIA SZPAR STAWÓW M-PALICZKOWYCH DALSZYCH. OBECNOŚĆ DROBNYCH ROZRZEDZEŃ KOSTNYCH O TYPIE GEOD W PRZYSTAWOWYCH ODC PALICZKÓW DALSZYCH ORAZ ŚRODKOWYCH, CECHY OSTEOPENII W PRZYSTAWOWYCH ODC KOŚCI DŁUGICH. Proszę o interpretację. Pielęgniarka powiedziała że wyniki są masakryczne. Pozdrawiam Irena 56 lat.

Ze względu na litość nie skomentuję słów "pielęgniarki". Jeśli są dolegliwości to ww zmiany mogą je powodować, jeśli nie ma dolegliwości i tylko przy okazji na rtg tak wyszło to należy to traktować tylko jako opis rtg.