Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

10 kg mniej do końca wakacji - czy to możliwe?

Witam. Jestem kobietą, mam 16 lat, 171 cm wzrostu i ważę 90 kg. W mojej rodzinie występuje otyłość i nadwaga. Na początku tego roku zmobilizowałam się i odrzuciłam słodycze oraz napoje gazowane, ale poza tym normalnie jadłam wszystko to, co wcześniej. Wtedy ważyłam 88 kg i schudłam 5 kg. Zauważyłam, że jak chcę to potrafię. Niepotrzebnie zaczęłam jeść później chipsy, lody, pić napoje gazowane i znowu przybrałam na wadze. Teraz idę do nowej szkoły i chciałabym trochę schudnąć, bo wtedy czuję się lepiej. Nie chodzi o kontakt z moimi rówieśnikami, bo jest bardzo dobry, tylko chodzi o moje samopoczucie. Lekarz rodzinny powiedział mi, żebym po prostu odrzuciła słodycze, napoje gazowane, lody, produkty mączne i piła dużo wody. Ale czy to wystarczy? Jest okres wakacji. Jeżdżę na rowerze, rolkach, chodzę na basen, chcę zacząć biegać, czyli jestem aktywna fizycznie. Boję się tylko, że gdy schudnę, to znów przybiorę 2 razy tyle na wadze. Pozdrawiam, Ewa.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam,

Cała tajemnica odchudzania polega tylko i wyłącznie na zdrowych nawykach żywieniowych i aktywności fizycznej. Dlatego jeśli odrzucisz złe nawyki i przestawisz się na zdrowy styl życia z pewnością stracisz zbędne kilogramy. Efekt jo-jo nie wystąpi, chyba że znów powrócisz do starych nawyków żywieniowych. Jeśli chcesz trwałych efektów musisz przez całe życie dbać o prawidłowe odżywianie. Dodam, że masz bardzo dużą nadwagę i powinnaś stracić parę kilogramów nie tylko z powodu wyglądu sylwetki, ale przede wszystkim dla zachowania zdrowia. Zapoznaj się z prawidłowym żywieniem i postaraj się wyeliminować dotychczasowe błędy http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Pozdrawiam i powodzenia

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy