10 kg mniej do końca wakacji - czy to możliwe?

Witam. Jestem kobietą, mam 16 lat, 171 cm wzrostu i ważę 90 kg. W mojej rodzinie występuje otyłość i nadwaga. Na początku tego roku zmobilizowałam się i odrzuciłam słodycze oraz napoje gazowane, ale poza tym normalnie jadłam wszystko to, co wcześniej. Wtedy ważyłam 88 kg i schudłam 5 kg. Zauważyłam, że jak chcę to potrafię. Niepotrzebnie zaczęłam jeść później chipsy, lody, pić napoje gazowane i znowu przybrałam na wadze. Teraz idę do nowej szkoły i chciałabym trochę schudnąć, bo wtedy czuję się lepiej. Nie chodzi o kontakt z moimi rówieśnikami, bo jest bardzo dobry, tylko chodzi o moje samopoczucie. Lekarz rodzinny powiedział mi, żebym po prostu odrzuciła słodycze, napoje gazowane, lody, produkty mączne i piła dużo wody. Ale czy to wystarczy? Jest okres wakacji. Jeżdżę na rowerze, rolkach, chodzę na basen, chcę zacząć biegać, czyli jestem aktywna fizycznie. Boję się tylko, że gdy schudnę, to znów przybiorę 2 razy tyle na wadze. Pozdrawiam, Ewa.

Witam,

Cała tajemnica odchudzania polega tylko i wyłącznie na zdrowych nawykach żywieniowych i aktywności fizycznej. Dlatego jeśli odrzucisz złe nawyki i przestawisz się na zdrowy styl życia z pewnością stracisz zbędne kilogramy. Efekt jo-jo nie wystąpi, chyba że znów powrócisz do starych nawyków żywieniowych. Jeśli chcesz trwałych efektów musisz przez całe życie dbać o prawidłowe odżywianie. Dodam, że masz bardzo dużą nadwagę i powinnaś stracić parę kilogramów nie tylko z powodu wyglądu sylwetki, ale przede wszystkim dla zachowania zdrowia. Zapoznaj się z prawidłowym żywieniem i postaraj się wyeliminować dotychczasowe błędy http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-i-smaczne-przekaski

Pozdrawiam i powodzenia