24 tabletki zamiast 21 - czy ochrona jest zachowana?

Witam, chciałabym się dowiedzieć, czy jeśli zażyłam o 3 tabletki więcej niż powinnam, czyli 24 zamiast 21, to czy w czasie 7-dniowej przerwy skuteczność tabletek antykoncepcyjnych jest zachowana?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli brała Pani tabletki regularnie, nie zapominając o żadnej, a jedynie wydłużyła ich branie o trzy tabletki, to skuteczność antykoncepcji została zachowana. Może Pani skrócić przerwę do czterech dni, aby nie zmieniać dni rozpoczynania i zakończenia kolejnych blistrów, nie będzie to miało jednak wpływu na skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!