4tygodniowa dieta a brak efektów

witam, od 4tyg jestem na diecie, MŻ, białe pieczywo zastąpiłam pełnoziarnistym, nie jem smażonego, pije 1,5 l wody dziennie i do tego zielona herbate, ćwiczyłam 5 razy w tygodniu a pomimo tego nie straciłam nawet 1cm w obwodach, jak to możliwe, że pomimo diety i ćwiczeń nie chudne ? z wagi spadło mi jedynie 3kg. wiem, że to zdrowo ale podejrzewam że to sama woda a nie spalony tłuszcz ponieważ centymetr nie pokazuje efektów;/

Dzień dobry,

3 kg w miesiąc to nie jest zły wynik. Proszę dalej ćwiczyć, jeść co najmniej 4 posiłki dziennie, uważać na ukrytych wrogów odchudzania: słodzone napoje, soki, żółte sery, wszelkie chrupki. Niech postara się Pani do każdego posiłku "wkomponowywać" owoce i warzywa i proszę się nie poddawać:)

pozdrawiam,
Barbara Dąbek

Witam!
Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/ zapraszam do jej odwiedzenia
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,

warto także pamiętać o tym, że jedząc nawet najzdrowsze produkty, ale w za dużych ilościach można nie chudnąć, a nawet można przytyć.

Widzę, że jest Pani z Warszawy. Zapraszam na pomiar składu ciała, aby mogła Pani sama zobaczyć z czego Pani chudnie.
Pozdrawiam
Ewa Ceborska

Witam Panią,

Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 0,5-1kg tygodniowo, więc mieści się Pani jak najbardziej w normie. Jednak chcąc poprawić efekty należy przyjrzeć się bardziej szczegółowo Pani diecie. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to zapraszam na konsultację dietetyczną - przyjmuję w Warszawie. Podczas wizyty udzielę bardziej szczegółowych rad. W tym momencie mogę Pani napisać że bardzo dobrze iż zamieniła Pani białe pieczywo na pełnoziarniste, pije Pani sporo wody i dba o aktywność fizyczną, ale warto również zadbać o regularność posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. W diecie nie może zabraknąć błonnika, który poprawia perystaltykę jelit. Proszę sięgać po pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane górskie, kasze, razowe makarony, warzywa i owoce. Produkty te zawierają witaminy z grupy B niezbędne do wytwarzania enzymów trawiennych oraz błonnik regulujący trawienie. Warto również wprowadzić do diety mleczne napoje fermentowane, jogurt naturalny, kefir, maślanka, a także napoje z bakteriami probiotycznymi. Zawarte w nich dobre bakterie regulują trawienie, bakterie probiotyczne zaś wspomagają florę bakteryjną jelita grubego.
Sięga Pani także po świeże zioła, natkę, koperek, bazylię, cząber, rozmaryn, tymianek, miętę, majeranek Zawierają one olejki eteryczne o działaniu rozkurczającym. Z rana na czczo przed śniadaniem można wypić szklankę wody z sokiem z cytryny co również przyczyni się do przyspieszenia przemiany materii.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk